• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschodnią część Europy!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki czy plaże, lecz także dały nam genialnych naukowców, przepyszne potrawy czy szybkie samochody. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Dobre są również miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na jakże cudowny okres którym jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy w końcu przychodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Dzisiaj opcji w tym aspekcie posiadamy tak wiele, iż trudno jest wybrać. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie wiele fantastycznych miejsc w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wtedy są o wiele niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną temperaturę oraz interesujące miejsca do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy być pewnym, iż nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi budowlami i legendami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wycieczka do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić sobie cel!
A należy jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla gości wiele atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz Miejsca, która należy koniecznie zwiedzić!
Świat jest wielki – choć zapewne niektórzy sądzą inaczej. Generalnie zależy w jaki sposób do tego wszystkiego podchodzimy. Bo jeśli podejść do świata pod kątem podróżniczym, to można powiedzieć, iż gdybyśmy nawet najbliższe 40 lat spędzili tylko i wyłącznie na podróżowaniu, to tak czy siak nie moglibyśmy raczej powiedzieć, że widzieliśmy już wszystko. A na dodatek zapewne nikt z nas nie może sobie pozwolić na poświęcenie życia na podróżowanie. I dlatego właśnie trzeba najzwyczajniej ustalić listę takich miejsc, które chcielibyśmy ujrzeć w najbliższych latach. Z pewnością takim krajem, który trzeba koniecznie zobaczyć jest Izrael.
Należy otwarcie napisać, że nie ma zbyt wielu krajów na świecie, które byłyby ciekawsze, niż Izrael – to na 100% pewne! Historia tego kraju, ale również terenów, które były niegdyś zgoła innym obszarem jest pewnie znana większości z nas. Choć Izrael nie jest bezpiecznym krajem, to jednak nie można wcale powiedzieć, że przyjazd do niego jest wielkim ryzykiem. Czy ktoś słyszał ostatnio o atakach na turystach w Betlejem albo Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najwspanialszych miast na kuli ziemskiej. To nie tylko olśniewająco piękne miasto, ale także miasto pełne kontrastów. W końcu w Jerozolimie żyją Żydzi, ale również Arabowie, którzy są znaczną częścią Izraela. Pewne jest jedno – warto zwiedzić świat, ponieważ wspomnienia będą z nami do końca życia.

1. Otwórz link

2. Zajrzyj tutaj

3. Znajdź tutaj

4. Sprawdź stronę

5. Przejdź dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.